به نام خدا و براي خدا 

اول سلام و بعد سلام و سپس سلام / با هر نفس ارادت و با هر نفس سلام

قاتلان کربلا «کم‌خطرترين» دشمنان امام حسين (عليه السلام ) هستند.

تحريف‌کنندگان انقلاب حسين و کاسبان نام حسين، خطرناک‌ترين دشمن امام حسين (عليه السلام ) هستند!

حسين (عليه السلام ) سه گروه دشمن دارد:

1- دسته اول آنان که او را کشتند. اين دسته کم‌خطرترين دشمنان هستند، چون تنها جسم امام را که محدود بود، کشتند.

2- دسته دوم آنان که تلاش کردند آثار امام را محو کنند؛ قبر امام را ويران کردند و از آمدن زائران جلوگيري کردند و کساني را که در اطراف قبر آن حضرت زندگي مي‌کنند، مورد آزار و اذيت قرار دادند. خطر اين دسته بيشتر‌ از دسته اول است، ولي نتوانستند کاري از پيش ببرند.

3- ولي دسته سوم که خطرناک‌ترين دشمنان آن حضرت هستند، آنانند که کوشيدند اهداف امام حسين (عليه السلام ) و ابعاد انقلاب حسيني را تحريف کنند و آن را ابزار کسب و درآمد قرار دهند و بهره‌برداري‌هاي بي‌ارزش از آن کنند و يا آن را مورد سوء‌استفاده براي منافع شخصي قرار دهند. اينان تلاش کردند بالاترين بُعد حسيني يعني هدف نهضت حسيني را از بين ببرند.

من از خودم و شما سؤال مي‌کنم: ما از روز عاشورا چه بهره‌اي برده‌ايم؟ چه سودي به‌دست آورده‌ايم؟

چه استفاده‌اي در عرصه عمومي و چه استفاده‌اي در زمينه‌ي فردي برده‌ايم؟

اگر استفاده نبرده باشيم و تنها گريه کرده باشيم، من به‌شما خبر مي‌دهم که اين کار سودي ندارد؛ ما از کدام دسته هستيم؟

از کساني که گريه مي‌کنند و حسين را مي‌کشند؟

روشن است که امام حسين (عليه السلام ) الآن نيست تا کسي او را بکشد، ولي چيزي گران‌بهاتر و مهم‌تر از خود امام حسين (عليه السلام ) در دستان ماست؛ کرامت امت حسين، مقدسات حسين.

اگر ما گريه کنيم، ولي در عين حال براي تضعيف اهداف امام حسين (عليه السلام ) تلاش کنيم؛

اگر گريه کنيم و در صف باطل باشيم؛

اگر گريه کنيم، ولي گواهي دروغ بدهيم؛

اگر گريه کنيم، ولي به‌دشمنان کمک کنيم و به‌اختلاف و تفرقه در جامعه خود دامن بزنيم؛

اگر گريه کنيم، ولي گناهانمان بيشتر شود، در اين صورت ما گريه مي‌کنيم، ولي در عين حال حسين را نيز مي‌کشيم؛ زيرا تلاش مي‌کنيم هدف حسين را از بين ببريم که گران‌بهاتر از خود اوست.

ان‌شاء‌الله که ما از اين دسته نيستيم.

والسلام

منبع:کتاب سفر شهادت، گفتارهاي امام موسي صدر در باره‌ قيام عاشورا و ابعاد و نتايج و پيامدهاي اين نهضت

پاي درس امام موسي صدر

متخلفان، آدرس انحرافي ندهند

حسين ,امام ,دسته ,ولي ,گريه ,عليه ,عليه السلام ,حسين عليه ,امام حسين ,کنيم، ولي ,گريه کنيم، ,عليه السلام هستند

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

محافل ادبی نهاد کتابخانه های عمومی کشور مسجد رسول الله تبریز تعمیر انواع لوازم خانگی مرجع تخصصی اخبار استانی دانلود جدید رایگان بهترین وبسایت ایرانی برای دانلود فایل دانلود مقاله فارسی - مقاله رایگان funibaf تمشک کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. بهترین سایت مدرسه رباتیک